تبلیغات
در ایران

در ایران
هر اندازه بیشتر شکر گذار باشی سعادت مندی بیشتری را تجربه خواهی کرد. 
قالب وبلاگ

با توجه به برج همیشه مورد بحث پیزا بعد از دیدن برج های بعدی به این نتیجه میرسیم که پیزا تنها برجی نیست که نمیتونه صاف سر جایش بشیند!
برج کج سرهوزن - کلیسای سرهوزن واقع در روستایی در آلمان، غرب فریسیا، ساختمانی متعلق به دوران رنسانس قرن 15 میلادی می باشد که برج آن از کجترین برج های دنیا شناخته شده که در مقایسه با پیزای ایتالیا 1.22 درجه کجتر است!برج کج بدوون - برجی از کلیسای والفریدوس در شمال شهر هلندی بدوون که این یکی هم از پیزای ایتالیا کج تر است!برج کج شایر شمالی - برج کلیسای سابق سینت چاد که به عنوان "برج آویزان ویمبری" هم شناخته میشود در روستای ویبونبوری شمال شایر انگلستان واقع شده اما این یکی از پیزا کج تر نیست.
برج آلگارادو کاستا - یکی از برج های مراقبت قدیمی در اسپانیاست که به عنوان توره لادیدا هم از آن یاد میشود و از پیزا خیلی کج تر است.برج کج مادرید اسپانیا - به عنوان مورد تاثیر گذار ترین ساختمانها و نام "دروازه اروپا" شناخته میشود، دو برج این ساختمان با ارتفاع 115 در سال 1996 توسط فیلیپ جانست و جان بورگی با خمیدگی 15 درجه ساخته شده  و اولین برجهایی در جهان محسوب میشوند که به این صورت طراحی شده اند.برج کج بارسلونتا - برجی با ساختاری بیشتر مدرن که با مکعب های کج در ساحل بارسلونیتای اسپانیا و همان بارسلونای خودمان بنا شده است.
برج کج تورن لهستان - صد در صد خیلی کوتاه تر از پیزای ایتالیا، برج تورن سمبل برج رومانی ساده است که درست پس از اتمام ساخت آن به این شکل درآمد و دلیل آن زیربنای بی ثبات زمین آن بود!
برج کج شیراز خودمان دژ کریمخان - این بنا به سلسله زند و بنام کریم خان زند باز می گردد که چهارمین محل زندگی او بوده است. در بنا شباهت زیادی به برج های قرون وسطایی دارد اما را طراحی ایرانی.
برج های کج راونیا، ایتالیا- اولین برج متعلق به قرن 12 میلادی و بنام توره دل پابلیکو و در شمال پیزا دل پوپولو بنا شده...

دومین برج هم در قرن 12 و با خمیدگی بیشتری از توره پوبلیکو در نزدیکی روستای ویاله فارینی بنا شده است.برج کج بورانو - در پشت این ساختمان رنگارنگ کج ایستاده!
برج کج پیزای چین؟! - در سلسله لیاو و هولوداو نام دارد. این برج در شمالی ترین منطقه شهر لیاونین چین با ارتفاع 10 متر و انحرافی 12 درجه ای به طرف شمال قرار دارد. برج هولوداو با مقاومت در مقابل چند زلزله و سیلاب های متعدد هنوز بر جای خود کج و دست نخورده ایستاده است!
برج کج لیژوو - در جنوب شهر خود مختار گوانگ ژی ژوانگ چین قرار دارد. این برج ناقوس دار در منطقه مسکونی لیوژوو بنا شده و با اولین تلاش در تخریب آن به اینصورت خمیده درآمد و سپس رها شد.
برج کج اینوا - در میانمار با طول 90 فوت برج مراقبتی بوده که با وقوع زلزله سال 1838 میلادی به این شکل درآمده.برج کج واناکا در نیوزیلند - عجیبترین برج از لیست تهیه شده، به صورتیکه گویی از زمین بیرون کشیده شده و در زاویه 53 درجه ای نگه داشته شده است! کاملا عجیب و دیدنیست. واقعا چطوری به اینصورت نگهش داشتن؟ اینطور که نشون میده اهرم های ثابتی که بقیه ساختمان رو نگه داشته کوتاهتر از قسمت چپ هستن و باید خیلی محکم تر باشند؟![ سه شنبه 11 خرداد 1389 ] [ 10:06 ق.ظ ] [ پردیس مقصودی نژاد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از تمام نعمتهایی که خداوند متعال به من و خانواده ام ارزانی داشته سپاسگذارم، و دعای هر روزم این است:
"پروردگارا، مرا توفیق شکر نعمت خود که به من و پدر من فرمودی عطا فرما و مرا به عمل صالحی که تو بپسندی گرچه مردم نپسندند موفق بدار و مرا در صف بندگان شایسته ات قرار ده."
نظر سنجی
به پایداری یک ازدواج امروزی تا چه حد اطمینان دارید؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب